Kor

BØRNE- OG UNGDOMSKOR MÆRKET MED *

Damekoret Ekko
Bodil Gormsen
T:
E: bodil.gormsen@hkolstrupskole.dk

Fladhøjkoret
Jytte Ravn Jensen
T: 61 27 74 18
E: froekenjytte@webspeed.dk

Fyraftenskoret v/ Hellevad Kirke
Elsebeth Klara-Sofie Birkblad
M: 
E:


Frøslev Sangforening
Hans Petersen
T: 74 67 56 77
E: oz1vw@bbsyd.dk

Gospel Moon Tinglev
Ralf Sehstedt
T:
E: ralfs@mail.dk

Lungekoret "Pusterummet"
Klaus Jensen
T:20 31 90 53
E: klausbpjensen@gmail.com
www.lunge.dk

Nordschlewigsche Musikvereinigung
Anne-Dorte Schmidt
T: 2323 1951 
E: ads@mail.tele.dk
www.musikvereinigung.dk

Padborg Sangkor
Birgit Reimers
M: 60 94 89 99
E: reimers777@gmail.com

Rytmebaks
Bente Junk
T: 2467 7455
E: Bente.junk@youmail.dk
 www.rytmebaks.dk

Sct. Jørgens Pigekor*
Mogens Fangel Damm
Tlf. 2212 0593
E: mfd@km.dk.   
http://www.aabenraasogn.dk/sct_jrgens_kirkes_pigekor.html

Sct. Nicolai Cantori
Lise-Lotte Kristensen
Tlf. 20488103
E: llkr@km.dk 

Spire og Juniorkor ved Høje Kolstrup Kirke*
Andrea Löffler
T: 2116 1525
E: andrea@drosselgaarden.dk
Høje Kolstrup Kirke - kor

Sognekorene v/ Tinglev Kirke *
Doris Sommerlund
T: 3062 5601
E: dorissommer12@hotmail.com

Solstrålerne (Landsforeningen LEV)
Kirsten Clausen
E: k.clausen@clausen.mail.dk

Sønderjysk Folkekor
Niels Bjørn Lendal
T: 74 63 05 93 M: 51 35 55 20
E: lendal@nypost.dk

Tinglev Sangkor
Lis Elkjær Siebert
T: 51 30 09 61
E: liseiksiebert@dlgtele.dk

Aabenraa Gospel Family
-
Gospelspirer v/ Sannah Nygaard og Sisse Callesen *
T: 3020 1432
E: linde_nygaard@essbredbaand.dk

- GospelRoots v/ Torben Callesen*
- GospelTeens v/ Torben Callesen*
- GospelOaks v/ Torben Callesen
T: 61614389 
E: kontakt@gospelfamily.dk
www.gospelfamily.dk

Aabenraa Shantykor
Leif Kenrad
T: 74 63 01 01
E: mail@shantykor.dk
 www.shantykor.dk

Åbenrock
Ulla Hansen
T: 21 48 11 70
E: aabenraa.kor@gmail.com
www.aabenrock.dk